1414/3
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Portræt af en skagensfisker med gul sydvest. Sign. M. A. 16. Olie på plade. 35×27.
Ældre malerier og møbler, 31. marts 2014
Vurdering
Hammerslag