1510/106
Hollandsk maler, 18. årh.
Blomsterbuket med rødt bånd. Usigneret. Betegnet på bagside af indramning F. E. B. Gouache på papir. Bladstørrelse 11×9 cm.
Proveniens: Museumsdirektør Karl Madsen.
Små afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 2. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
10 bud