1712/1703
Kinesisk akvarel forestillende prinsesse i fornem dragt med hofdamer, japansk tusch tegning med kinesisk sceneri og digt, samt japansk Hokusai manga træsnit med kat. 19.-20. årh. Billede 17×11 cm, 33×48 cm og 30×73 cm (3)
rift i billedet med prinsesse, undersøgt i ramme uden garanti for skjulte fejl.
Varia, 23. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
32 bud