836/537
Par balusterformede vaser af porcelæn med håndtag i form af flagermus dekoreret med guld og i farver med vismænd og dæmoner, poesi og kinesiske tegn, samt design. Qianlong mærke i bund. Kina, 20. årh. H. 28 cm. (2)
Orientalsk kunst, 29. november 2012
Vurdering
Hammerslag