1346/8
Fransk lysekrone af forgyldt bronze, rigt støbt med kvindeansigter, bladværk og ornamentik, 16 svungne lysarme i to etager. 20. årh.s begyndelse. H. 65. Diam. 85.
Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 11. november 2013
Vurdering
Hammerslag
43 bud