1417/139
Barok standur i kasse af hvidmalet træ, timekrans af tin med romer- og arabertal, urskive med gennembrudte hjørneornamenter af bronze. Plakette sign. Haagen Funch 342. 18. årh. H. 217.
Condition
We do not guarantee for the functionality. Wear due to age and use. Pendulum, weights is enclosed.
Auction
Paintings and furniture, 21 April 2014
Category
Estimate
Sold
Price realised
One bid
When | Bidder | Bid |