1322/1649
Et par svenske girandoler af forgyldt bronze og marmor behængt med prismer i kæder og blåt glas, Gustaviansk form, 20. årh. H. 52 cm. (2)
Enkelte prismer mangler Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 30. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
24 bud