Dansk møbeldesign
Et sæt på tre væghængte bogkasser af Rio-palisander med hver to rum. 1960'erne. H. 33. B. 99. D. 26. (3)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og enkelte vandmærker. Ene reol med to finérafslag på bagsider.
Moderne kunst og design, 1. september 2015