1438/1667
To kinesiske fade af porcelæn, dekorerede i blå underglasur med guldstafferinger. 18. årh. Diam. 31 og 32. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Kanthak og kantreparationer.
Varia, 18. september 2014
Vurdering
Hammerslag