1410/42
Skotsk George III standur i kasse af mahogni, med romertal, sekund- og datoangivelse. Sign. John Barr, Port, Glasgow. 18. årh.s slutn. H. 214. B. 50.
Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 3. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
15 bud