2417/819
Peder Rasmussen (f. 1948)
Skulpturel kande af stentøj. Dekoreret med polykromt glaserede motiver. Sign. monogram, 12. Unik. H. 21. L. maks. 19.
Almindelig brugs- og alderspatina.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
35 bud