1505/105
Carl Martin Soya-Jensen (f. Odense 1860, d. København 1912)
“Den gamle Saracenerfæstning i Rapallo”. Sign. Soya-J. Rapallo. Olie på lærred monteret på plade. 31×40.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 26. januar 2015
Vurdering
Hammerslag