Foto endnu ikke klar
1514/​1701

Rejsekuffert af krokodilleskind indeholdende toiletgarniture af delvis pletsølv og glas. Bl.a. diverse dåser, spejle, børster og etuier samt ej tilhørende toiletsæt af sølv med spejl, hårbørste og klædesbørste. 20. årh.s begyndelse. L. 45 cm. H. 12,5 cm. D. 31,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Graveret med initialer. Skind på hank slidt af.

Varia, 2. april 2015

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK