2004/331
To kinesiske tallerkener af porcelæn, dekorerede i farver og guld med rosetter og blomsterkurv. 18. årh. Diam. 22 og 22,5. (2)
Tallerken med blomsterkurv kraftig restaureret. Tallerken med rosetter med gennemgående revne og kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud