1412/749
Dansk snedkermester
Overpolstret lænestol med bordeaux velour og dybthæftet med knapper, ben af bejdset bøg.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. marts 2014
Vurdering
Hammerslag