1421/771
Valdemar Foersom Hegndal (f. Randers 1916)
Stående nøgen kvindemodel. Sign. V. Foersom Hegndal 72, 17/50. Litografi. Lysmål 78×51,5.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 20. maj 2014
Vurdering
Hammerslag