1512/1618
Fransk rejseur af messing med sider af facet slebet glas, skive af hvid emalje med romertal. 20. årh.s begyndelse. H. 11. B. 8. D. 7.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Det ene glas med skår. Optræksnøgle medfølger.
Varia, 19. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
10 bud