841/​448

Signeret Mashayekhi Sarab tæppe, Persien. Medaljon med vedhæng i form af svanehoveder på åben blå bund. Signeret: Mashayekhi fra Sarab. Urørt stand. 20. årh.s anden halvdel. 306×211.

Proveniens: Hidhørende fra stor dansk samling.

Dette emne handles i fuldmoms

Russisk kunst, varia og møbler, 6. juni 2013

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK