841/448
Signeret Mashayekhi Sarab tæppe, Persien. Medaljon med vedhæng i form af svanehoveder på åben blå bund. Signeret: Mashayekhi fra Sarab. Urørt stand. 20. årh.s anden halvdel. 306×211.
Proveniens: Hidhørende fra stor dansk samling.
Dette emne handles i fuldmoms
Russisk kunst, varia og møbler, 6. juni 2013
Vurdering
Hammerslag