1416/1503
Kinesisk kåbe af silke broderet med guldtråde på blå grund med drage. Qing, 19. årh. L. ca. 135 cm.
Løse tråde. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 17. april 2014
Vurdering
Hammerslag
29 bud