12008/180
Chatol af rosentræ, prydet med intarsia, front med tre skuffer og cylinderklap. Rokoko stil, 20. årh. H. 104. B. 92. D. 50.
Ca. 3 mm. langt finérafslag i kant øverst på venstre side.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag