1506/787
Dansk snedkermester
Et par overpolsterede lænestole med stel af bejdset bøg. Ryg og underdel med beigestribet stof. Antageligt udført for “Hos Wulff”. (2)
Brugsslitage, herunder ridser, mærker, pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 3. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
36 bud