1536/802
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 290”. Lænestol af eg, løse hynder med turkis uld. Udført og stemplet hos Getama, Gedsted.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Trænger til rensning og ombetrækning. Lugter af røg.
Moderne kunst og design, 1. september 2015
Vurdering
Hammerslag
20 bud