Foto endnu ikke klar
893/​261

Dansk rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ med senere plade af hvid marmor, svungne sider og front med fire skuffer, afskårne hjørner med beslag af forgyldt bly, slæde fødder. 18. årh. midte. H. 83. B. 65. D. 50.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag

65.000 DKK