1507/907
Marc Chagall (, efter)
“Le Cirque au Clown jaune”, 1967. Usigneret, 495/1000. Litografi i farver. Lysmål 67,5×53.
Litteratur: Mourlot 443.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 10. februar 2015
Vurdering
Hammerslag