1651/245
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Skibsvrag med en overlevende hund. Sign. Carl Bille. Olie på mahogni. 16×26.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 19. december 2016
Vurdering
Hammerslag