2420/1137
Et par smaragd- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld og guld hver prydet med talrige smaragder og diamanter. L. 7 cm. Vægt ca. 12 g. (2)
Et løst kædevedhæng medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Begge mangler et kædevedhæng. Mangler låse.
Vurdering
Hammerslag
1105691 |