1408/623
“I krig, i fred: barmhjertighed”. Sign. monogram 93. Collage og mixed media. 29×41.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København (JBS 330).
Moderne kunst og design, 18. februar 2014
Vurdering
Hammerslag