1305/​1591

To kinesiske figurer af bronzeret metal i form af guanyin og tara siddende på lotustrone. 20. årh. H. 18/19 cm. (2)

Mindre buler, ridser og mærker.

Varia, 7. februar 2013

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK