2414/47
Lille Dansk kiste af fyrretræ med gennembrudte beslag af jern og lås i form af hjerte. 18. årh. H. 52. L. 75. B. 41.
Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag