2414/​47

Lille Dansk kiste af fyrretræ med gennembrudte beslag af jern og lås i form af hjerte. 18. årh. H. 52. L. 75. B. 41.

Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag