1439/115
Fridolin Johansen (f. Frederiksberg 1868, d. Nødebo 1908)
Interiør med en kvinde, der tænder cigaretten ved en lampe. Sign. Fridolin Joh. 89. Olie på lærred. 34×26.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 22. september 2014
Vurdering
Hammerslag