1305/15
L. A. Ring (f. Ring 1854, d. Roskilde 1933)
En siddende kone ved kakkelovnen. Sign. L. A. Ring 1888. Olie på lærred monteret på træ. 37×27.
Mindre afskalning.
Ældre malerier og antikviteter, 29. januar 2013
Vurdering
Hammerslag