1347/733
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Vase af stentøj modelleret i organisk form med kanellere mønstre. Dekoreret med grøn glasur med brune elemener. Sign. monogram, 49. H. 23,5.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 19. november 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud