1411/1732
Skål af sølv opsat på fod, prydet med svungen kant og ornamentik, indvendigt forgyldt. Samt tilhørende ske. Vægt ca. 207 gr. 20. årh. H. 19. Ske L. 7,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Varia, 13. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
44 bud