2110/​872

Bindesbøll, stil

Et par armstole af mahogni og bøg med intarsia bort. Sæde og ryg betrukket med stribet uld. Udført sidste halvdel af 19. årh. (2)

Fremstår med brugspatina, herunder ridser, mærker, hak og kantafslag.

Moderne kunst og design, 9. marts 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
250 DKK