1513/189
Prismelysekrone med prismer i flere lag, øverst på stelkrans monteret med glas i form af blade, monteret indvendigt til fem elpærer. 20. årh.s begyndelse. H. 42. Diam. 50.
Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pose med løse prismer medfølger/enkelte kan mangle.
Ældre malerier og møbler, 23. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud