1410/278
Christian Berthelsen (f. Føhr 1839, d. København 1909)
En sommerdag i Hunderupskoven, Odense. Sign. C. Bertelsen September 1886. Olie på lærred. 90×125.
Større flænge samt hul. Afskalninger. Talrige mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 3. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
21 bud