1322/1673
Figurer af fajance, Aluminia, dekorerede i farver, bestående af “Pjerrot” 515/467, “Kassandra” 730/623, “Columbine” 516/460 og “Harlekin” 514/466. H. 21–23. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Glasur krakeleret. Pjerrot med gult ansigt, Kassandra, Columbine og Harlekin reparerede.
Varia, 30. maj 2013
Vurdering
Hammerslag