1322/​1673

Tove Harboe

Figurer af fajance, Aluminia, dekorerede i farver, bestående af “Pjerrot” 515/467, “Kassandra” 730/623, “Columbine” 516/460 og “Harlekin” 514/466. H. 21–23. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Glasur krakeleret. Pjerrot med gult ansigt, Kassandra, Columbine og Harlekin reparerede.

Varia, 30. maj 2013

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK