Fritstående skrivebord med Rio-palisander, front med fire skuffer. Udført hos snedkermester Gustav Bertelsen. H. 75. L. 150. D. 75.
Proveniens: Erhvervet af nuværende ejers familie 1957 direkte fra Gustav Bertelsen.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Tegn på brug, herunder ridser, mærker, skjolder og varmemærke.
Moderne kunst og design, 31. marts 2015