1426/1628
Shamrock. Skibsmodel af delvis bemalet træ. 20. årh. H. 172.
Fremstår med alders- og brugsslitage i form af mindre afskalninger og revner. Enkelte pletter på sejl.
Varia, 26. juni 2014
Vurdering
Hammerslag