1504/72
Ludvig Jacobsen (f. Odense 1890, d. Vanløse 1957)
“Jacob von Thybo”. Motiv efter Ludvig Holbergs komedie af samme navn. Sign. Ludvig Jacobsen. Olie på lærred. 65×55.
Ældre malerier og møbler, 19. januar 2015
Vurdering
Hammerslag