2417/859
Leon Galleto (f. Strasbourg 1931, d. Sonoma, California 2009)
Cylindrisk vase af stentøj med reliefdekor. Dekoreret med rødbrun glasur. Tryksign. Galleto. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark, 902. Udført 1951–1968. H. 12. Diam. 6,5.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud