1704/​1640

Delft kaminvase, tallerken og fad med hvælvet spejl af fajance, dekorerede i blå og mangan med landskab og blomster. Holland 18. og 20. årh. Lågkrukke H. 35. Tallerken og fad Diam. 22,5 og 35. (3)

Fad kraftig restaureret inklusiv revner, glasurafskalninger. Tallerken med glasurafskalninger langs kant samt revne. Lågkrukke med glasurafskalninger.

Varia, 26. januar 2017

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

440 DKK

10 bud

440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
(Autobud) 340 DKK
320 DKK
290 DKK
(Autobud) 280 DKK
270 DKK
250 DKK