1704/1640
Delft kaminvase, tallerken og fad med hvælvet spejl af fajance, dekorerede i blå og mangan med landskab og blomster. Holland 18. og 20. årh. Lågkrukke H. 35. Tallerken og fad Diam. 22,5 og 35. (3)
Fad kraftig restaureret inklusiv revner, glasurafskalninger. Tallerken med glasurafskalninger langs kant samt revne. Lågkrukke med glasurafskalninger.
Varia, 26. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud