2415/308
Samling Wedgwood mørkeblåt jasperware, dekoreret i relief med figure i nyklassicistisk stil, bestående af 3 urtepotter og osteklokke samt rosa kiksespand med montering af sølvplet. 19.-20. årh. H. 15–20. Diam. 14–27. (5)
Kiksespand med trykket kant. Øvrige dele fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag