1337/1581
Tysk miniature bordur af forgyldt bronze, urhus med putto og båret af delfiner. Empire form, 20. årh.s begyndelse. H. 16. B. 8. D. 5.
Optræksnøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 12. september 2013
Vurdering
Hammerslag