2420/​802

Hans Bølling

Sammenklappeligt bakkebord af sortbejdset eg med to vendbare bakker med hhv. sort og hvid laminat. Udført og mærket hos Krüger. H. 55. Diam. 50.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.400 DKK  

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
606282 (Autobud) 2.400 DKK
896810 2.300 DKK
606282 2.200 DKK
802374 2.100 DKK
896810 2.000 DKK