1337/1680
Tre tallerkener af sølv, heraf et par tallerkener med palmettebort samt lille tallerken med fliget perlekant. Sidstnævnte Ægypten, efter 1946. Vægt 1348 gr. Diam. 19 og 24,5 cm. (3)
Proveniens: Boet efter Johan og Randi Dæhnfeldt.
Mindre buler, ridser og mærker. En større tallerken med to områder med sort misfarvning.
Varia, 12. september 2013
Vurdering
Hammerslag