1337/​1680

Tre tallerkener af sølv, heraf et par tallerkener med palmettebort samt lille tallerken med fliget perlekant. Sidstnævnte Ægypten, efter 1946. Vægt 1348 gr. Diam. 19 og 24,5 cm. (3)

Proveniens: Boet efter Johan og Randi Dæhnfeldt.

Mindre buler, ridser og mærker. En større tallerken med to områder med sort misfarvning.

Varia, 12. september 2013

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK