1422/34
Provence kommode af egetræ, prydet med skæringer i form af draperinger, front med tre skuffer. Frankrig. 19. årh. H. 94. L. 115. B. 47.
Vandskjolder. Skuffe med kraftig slitage på lakering. Revner i træet. Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 26. maj 2014
Vurdering
Hammerslag