2420/​16

Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)

Marklandskab med udsigt til en gård i aftenbelysning. Sign. V. Kyhn 1870. Olie på lærred. 43×63.

Mindre krakeleringer. Behov for rensning. Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre afskalninger.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

15.500 DKK

13 bud

1133160 (Autobud) 15.500 DKK
846261 15.000 DKK
1133160 (Autobud) 14.500 DKK
846261 14.000 DKK
1133160 (Autobud) 13.500 DKK
846261 13.000 DKK
1133160 (Autobud) 12.500 DKK
846261 12.000 DKK
1133160 (Autobud) 11.500 DKK
846261 11.000 DKK
1133160 (Autobud) 10.500 DKK
846261 10.000 DKK
1133160 7.000 DKK