2420/16
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Marklandskab med udsigt til en gård i aftenbelysning. Sign. V. Kyhn 1870. Olie på lærred. 43×63.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning. Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
Vurdering
Hammerslag
13 bud
1133160 (Autobud) | ||
846261 | ||
1133160 (Autobud) | ||
846261 | ||
1133160 (Autobud) | ||
846261 | ||
1133160 (Autobud) | ||
846261 | ||
1133160 (Autobud) | ||
846261 | ||
1133160 (Autobud) | ||
846261 | ||
1133160 |