1950/801
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
16 trapezformede bogstøtter af palisander. Udført hos Feldballe Møbelfabrik. H. 13. (16)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud