1248/1527
Victoriansk mikroskop af messing med tilhørende æske af mahogni. Fremstillet hos Chas Collins, London. 19. årh. H. fuldt udtrukket 38 cm.
Mindre ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 29. november 2012
Vurdering
Hammerslag